پروفیل

پروفیل صنعتی چیست؟ و انواع آن

ماده کاربردی در تولید این محصول ورق سیاه ضخیم است؛ به همین دلیل به پروفیل سنگین نیز شهرت دارد. ابعاد پروفیل صنعتی که پای ثابت ساخت و سازهای بزرگ است، اغلب با طولی بیش تر از ۱۲ سانتی متر و ضخامتی بیش از ۶ میلی متر ساخته می شوند. این پروفیل دارای سطح مقطعی چهار گوش و ضخیم بوده که به دلیل توان پذیرش و استحکام بالای آن در مقابل بارهای زیاد، به عنوان ستون ساختمان به کار می رود. البته اشتباه نکنید منظور از ساختمان، سازه های بزرگ و عظیم است نه خانه ها و آپارتمان های اطرافمان که در شهرها خودنمایی می کنند.

پروفیل و مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند. حمل و نقل، جوشکاری، رنگ آمیزی، تمیزکاری سطوح و نصب و راه اندازی این سازه ها در تمام مراحل از استانداردهای خاص خود تبعیت می کند. رعایت استانداردها توسط افرادی که مجری پروژه هستند لازم و ضروری است اما یک قسمت از این کار به اجرای آزمون های کنترل کیفیت یا همان تست سازه یا پروفیل فولادی مربوط می شود.

برای ساختن یک ساختمان با کیفیت و خوب استفاده از بهترین نوع تیرآهن و هاش با بررسی قیمت های آن ها از ضروریات این مساله هست، برای همین مورد در مطالبی که ارائه شده با دانستن این نکته ما به نحوه ی اجرای این مساله و بررسی قیمت این دو محصول پرداخته ایم، فارغ از این که کدام نوع از این محصولات دارای کاربرد بسیار مهم تری در خصوص ساخت و ساز ساختمان باشد، خرید از جایی که بهترین محصولات را عرضه کند باعث خواهد شد، بیشتر اطمینان نمایید.

در فرآیند ساخت پروفیل ،  ورق فولادی به صورت رول (با توجه به سایز مورد نیاز از قبل نوار بری می شود )قیمت ورق گالوانیزه رنگی وارد خط نبرد(نبرد سرد) شده و پس از فرم دهی به وسیله مواد مذاب آلیاژی درز جوش آن دوخته و تبدیل به پروفیل صنعتی می گردد . و محصول نهایی در ابعاد مختلف (پروفیل باز و بسته ) و مقاطع مستطیل و مربع در طول های ۶ الی ۱۲ متری برش خورده و پروفیل ها در حالت کلی به دو نوع ساختمانی و صنعتی تقسیم میشوند که پروفیل های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی و پروفیل های صنعتی در ساخت قطعات صنعتی کاربرد دارد.

تولید پروفیل صنعتی

ویژگی های پروفیل صنعتی

از ویژگی های پروفیل صنعتی باید کلیه مواردی که نیاز است تا با استفاده از بهترین جنس و کیفیت را داشته باشد، بررسی شود. برای ساختمان سازی، ساخت سوله و بسیاری از مجتمع ها با توجه به وزن سبک این ابزار از پروفیل استفاده می شود، که این مساله باعث می شود تا هم در هزینه ها صرفه جویی شود، هم با استفاده از آن سازه های زیبایی را شکل داد، در بستن این پروفیل ها از انواع داربست معلق نیز استفاده می شود که به سادگی می تواند در مقابل بسیاری از خرابی ها مقاومت کند.

انواع پروفیل صنعتی

کارخانه پروفیل صنعتی

برای پروفیل صنعتی کارخانه های مختلفی وجود دارد که هریک بر حسب کاربرد می توانند استفاده شود. برای احداث کارخانه پروفیل علاوه بر سرمایه مورد نیاز، لازم است که دانش کافی نیز داشته باشیم، ابتدا انتخاب یک شهرک صنعتی خوب که از هر نظر، به سایر مواردی که نیاز داریم نزدیک باشیم، مثلا مواد اولیه، نیروی کار و غیره. البته برای انجام کسب و کار در صنعت فولاد نیازمند موارد بیشتری هستیم که در مطالب گوناگون که در سایت هست می توانید متوجه آن بشوید.

استفاده از پروفیل صنعتی در ساخت و ساز

پروفیل صنعتی از جمله محصولاتی آهن آلات است که در انواع ساخت و ساز می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد، سبک بودن آن علاوه بر زیبایی ظاهری و قیمت مناسب تر آن همگی باعث شده است تا استفاده از این محصول کاربرد بسیار بیشتری نسبت به سایر محصولات حوزه آهن داشته باشد. از این محصول در ساخت و ساز انواع سوله، کارخانه و منازل مسکونی استفاده می شود. در سال های اخیر بسیاری از سازه های موقت نیز با استفاده از پروفیل صنعتی ساخته می شوند و استفاده از این محصول بسیار رواج داشته است. در سایت فولاد رادمهر نیز می توانید از این محصول استفاده کنید.

تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر بازار انواع پروفیل

کشورهایی هستند در دنیا که تامین کننده مواد اولیه بسیاری از محصولات مختلف می باشند، کشورهایی مانند روسیه و اوکراین که در تامین مواد غذایی، مانند گندم و روغن سرآمد جهان هستند، علاوه بر این موارد در تامین مواد اولیه مانند آهن نیز بسیار تاثیر گذار هستند و جزو تامین کننده های بزرگ این مواد می باشند. با توجه به اتفاقات اخیر که بین این دو کشور افتاد، بررسی تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر بازار آهن خالی از لطف نخواهد بود. زیرا از زمان آغاز درگیری بین این دو کشور عرضه آهن بسیار کاهش یافته و تقاضا برای آن بسیار بالا رفته و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. پس بررسی این تاثیر ها و استفاده از آن در معاملات آهن بی تاثیر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *