خرید تیرآهن

راهنمای خرید انواع تیرآهن و قیمت آن

تیرآهن یکی از تجهیزات اصلی ساختمان سازی است که وظیفه آن تحمل بار و فشار های وارد شده به ساختمان میباشد در واقع تیر آهن و انواع تیرآهن است که با توجه به جدول استاندارد تیر آهن انتخاب میشوند و بعنوان اسکلت ساختمانی کاربرد دارد. جهت خرید تیرآهن می توانید با ما تماس بگیرید.

طبق جدول استاندارد تیرآهن ، تیرآهن از دو بخش H و I تشکیل شده است که به آن بال و جان میگویند که بر اساس سه اصل مهم و استاندارد ساخته شده است.

دلیل استفاده از تیرآهن در ساختمان

  • از آنجایی که تولید تیر آهن در کارخانه فولادی پرداخته میشود و بعنوان اجزایی هستند که از پیش ساخته شده میاشند احتمال خطا در اندازه آن بسیار پایین است که این خود یک مزیت محسوب میشود.
  • از پیش ساخته شدن تیرآهن با توجه به جدول استاندارد تیرآهن این امکان را به مهندسان میدهد که فرآیند پروژه با سرعت بالایی انجام پذیرد. از آنجایی که سازه های بتنی دارای حجم زیادی هستند، استفاده از تیرآهن بسیار کاربردی تر است.
  • این سازه فولادی امکان نصب در ارتفاع را دارند و ازی نظر بسیار کاربردی هستند.

بار اصلی هر ساختمانی روی تیرآهن است. در خرید تیرآهن حتما دقت لازم را داشته باشید و بخاطر قیمت جنس بی کیفیت انتخاب نکنید چون سرنوشت ساخت و ساز شما به تیرآهنی که انتخاب کرده اید بستگی دارد.

انواع تیرآهن

تیرآهن با توجه به نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می شود که برحسب نیاز خود باید یکی از آنان را تهیه و استفاده نماییم، در زیر به توضیح برخی از آنان می پردازیم.

تیرآهن IPE

این تیرآهن که مشابه استاندارهای اروپا  و طبق جدول استاندارد تیرآهن ساخته میشود شبیه حرف  I انگلیسی است که دارای پهنا یا بال ضخیم ثابتی میباشند و ارتفاعی حدود 80 تا 600 میلی متر دارند.

تیرآهن ‌INP

این تیرآهن معمولی ترین تیرآهن های موجود در جدول استاندارد تیرآهن است و مطابق با استاندارد های اروپا تولید بدست مهندسان داخلی تولید میشود. ضخامت بال در این نوع تیرآهن ها ثابت بوده و بیشترین کاربرد را در ساختمان سازی دارد.

تیرآهن بال پهن (هاش) IPB

این تیرآهن به شکل H میباشد که جز عریض ترین تیرآهن ها هستند که این عریض سبک و سنگین با حروف v و  l  مشخص میشود.

نمایش 1–12 از 46 نتیجه

نمایش 9 24 36